محمد بختیاری

گوگل با ۵٫۴ میلیارد دلار یک شرکت مهم امنیت سایبری را تصاحب می‌کند

گوگل، زیرشاخه‌ی بزرگ شرکت آلفابت، اعلام کرده است که قصد دارد شرکت مندینت (Mandiant)‌ را که در حوزه‌ی امنیت سایبری فعالیت می‌کند به تصاحب خود دربیاورد. براساس گزارش رویترز، قرارداد بین گوگل و مندینت ۵٫۴ میلیارد دلار ارزش دارد.

مایکروسافت و آمازون نیز که رقبای مستقیم گوگل در حوزه‌ی واحدهای تجاری ابری هستند، اخیراً تلاش‌های بیشتری در این راستا انجام داده‌اند تا رقابت تشدید شود. امضای قرارداد با مندینت در نهایت بهبودهایی روی کسب‌و‌کار رایانش ابری گوگل اعمال می‌کند.

گوگل به‌صورت سالانه بیش از ۱۹ میلیارد دلار درآمد ازطریق رایانش ابری کسب می‌کند. شرکت تحت مدیریت سوندار پیچای می‌گوید تخصص مندینت به تقویت عملیات‌های امنیتی و خدمات مشورتی گوگل منتهی می‌شود.

پیش‌تر گفته می‌شد مایکروسافت نیز به تصاحب مندینت علاقه‌مند است. ردموندی‌ها قبلاً پیش‌بینی کرده‌اند که در پنج سال پیشِ رو بالغ‌بر ۲۰ میلیارد دلار در حوزه‌ی امنیت سایبری سرمایه‌گذاری کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد ارزش سهام مندینت با افت دو درصدی مواجه شده است. در همین حین شاهد رشد ۰٫۲ درصدی سهام آلفابت و رسیدن آن به ۲٬۵۳۲٫۲۰ دلار بودیم.

مقاله‌ی مرتبط:

مندینت که روی حوزه‌ی پاسخ‌گویی به حوادث سایبری و آزمایش امنیت سایبری تمرکز دارد، سال گذشته‌ی میلادی به شرکتی مستقل تبدیل شد. در آن زمان فایرآی که مندینت را در سال ۲۰۱۴ تصاحب کرده بود کسب‌و‌کار محصولات خود را با قیمت ۱٫۲ میلیارد دلار فروخت. مندینت امروزه به شرکتی قابل‌اعتماد برای نهادهای خبری و شرکت‌ها به‌منظور تحقیقات روی حملات سایبری تبدیل شده است.

گوگل قرارداد تصاحب مندینت را تا پیش از پایان سال جاری میلادی نهایی می‌کند.

پاسخی بنویسید