محمد بختیاری

کیف پول‌های اتریوم امکان زمان‌بندی تراکنش را به قابلیت‌های خود اضافه می‌کنند

کیف پول MyCrypto، یک کیف پول آزاد اتریوم و توکن‌های ERC20 ارزهای رمزنگاری‌شده است. کیف پول آزاد یا non-custodial نوعی از کیف پول تحت بلاک‌چین است که کنترل کامل دارایی‌ها و کلیدهای امن آنها را به کاربر می‌دهد. این کیف پول‌ها که MyEtherWallet، معروف‌ترین آنها محسوب می‌شود، امنیت بالایی برای کاربر دارند؛ اما کنترل تمامی بخش‌های امنیتی را نیز به خود او واگذار می‌کنند.

کیف پول مای‌کریپتو توسط هم‌بنیان‌گذار مای‌اتروالت ایجاد شده است. این کیف پول به‌تازگی امکانی را اضافه کرده است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند پرداخت اتریوم را برای زمان‌های آینده برنامه‌ریزی کنند.

مقاله‌های مرتبط:

مای‌کریپتو، فرآیندی شبیه به مای‌اتروالت دارد. کاربران این کیف پول می‌توانند کیف‌های سخت‌افزاری خود مانند Trezor یا کیف‌های باز دیگر مانند MetaMask را به آن متصل کنند تا از همه‌ی امکانات در محیط کاربری بهتری استفاده کنند. در نتیجه، پرداخت زمان‌بندی‌شده‌ی اتریوم برای هر کاربر کیف پول‌های اتریوم قابل دسترسی خواهد بود. تنها کافی است این کاربران، کیف‌های قبلی خود را به مای‌کریپتو متصل کنند.

زمان‌بندی تراکنش

مای‌کریپتور اولین کیف پولی است که زمان‌بندی تراکنش‌های ارزهای رمزنگاری‌شده را با ترکیبی از قراردادهای هوشمند Chrono Logic و نوآوری‌های ذاتی اتریوم، اجرا می‌کند. با استفاده از این قابلیت، کاربران اتریوم می‌توانند تراکنش‌های خود را پیش از زمان موعود، در شبکه‌ی این ارز پرطرفدار برنامه‌ریزی کنند. این فرآیند، قابلیتی جدید در پرداخت‌ها ایجاد می‌کند که پیش از این وجود نداشت.

به‌عنوان مثال، کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند اتر را پیش از اجرای ICO برای استارتاپ مورد نظر ارسال کنند تا نگرانی جاماندن از عرضه‌ی عمومی سکه را نداشته باشند. به‌علاوه آنها می‌توانند هزینه‌ی عضویت در سرویس‌ها را پیش از موعد پرداخت کنند یا حتی تراکنش‌های مورد نظر برای شرکای تجاری یا تامین‌کنندگان را زمان‌بندی کنند.

تیم مای‌کریپتو در مورد پتانسیل‌های اجرایی این قابلیت می‌گوید:

شاید شما به حضور در یک ICO جذاب علاقه داشته و در زمان ارائه، دسترسی به کامپیوتر نداشته باشید. در احتمالی دیگر، یک دامنه‌ی خاص را نیاز دارید و نمی‌خواهید زمان آزاد بودن برای خرید آن را از دست بدهید.

این قابلیت برای زمان‌بندی پرداخت حق عضویت‌ها هم مفید است. حتی کاربران می‌توانند از آن برای ثبت یادآوری‌هایی در آینده استفاده کنند.

کیف پول اتریوم

ویتالیک بوترین، هم بنیان‌گذار اتریوم پیش از این در مصاحبه‌ای در مورد قابلیت زمان‌بندی پرداخت‌ها صحبت کرده بود. او این قابلیت را بسیار ارزشمند دانسته و گفته بود:

من می‌دانم که وقتی قابلیت زنگ هشدار اتریوم توسط گروه Piper مطرح شد، عده‌ی زیادی به آن علاقه‌مند شدند. به‌نظر می‌رسد این قابلیت ارزش زیادی داشته باشد.

تیلور موناهان، بنیان‌گذار و مدیرعامل مای‌کریپتو نیز در اظهار نظری مشابه گفته بود:

به‌نظر من، این قابلیت پتانسیل لازم برای بسیاری از موارد را ایجاد می‌کند. یکی از این قابلیت‌ها، تراکنش‌های چندمرحله‌ای است. مواردی که کاربر یک مرحله را انجام می‌دهد و برای ادامه، منتظر تایید می‌ماند. مثالی از این استفاده،‌ در سرویس دامنه‌ی ENS دیده می‌شود و مثال‌های متعدد نیز در دنیای واقعی قابل اجرا هستند.

کیف پول‌های دیگر

فرانکی پانگیلیان، توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزاری کیف پول متامسک قابلیت زنگ هشدار اتریوم را مفید می‌داند. هم‌بنیان‌گذار Ledger یعنی نیکولاس باکا نیز به این نکته اشاره کرده که تیمش به‌دنبال پیاده‌سازی این قابلیت در کیف‌ پول‌های سخت‌افزاری هستند تا زمان‌بندی پرداخت‌ها را در آن پیاده کنند.

بوکا در این مورد می‌گوید:

من می‌دانم که می‌توان این قابلیت را در کیف پول‌های سخت‌افزاری هم پیاده‌سازی کرد و از زمان‌بندی صحیح تراکنش‌های کاربران مطمئن شد.

از آنجایی که زمان‌بندی و اجرای تراکنش ها با استفاده از قراردادهای هوشمند اجرا می‌شود و کد این قراردادها نیز با قابلیت Ethereum Alarm Clock و سیستم Chrono Logic بررسی می‌شوند، می‌توان مطمئن بود که تمامی تراکنش‌ها در زمان تعیین‌شده و به مقصد صحیح ارسال شوند.

پاسخی بنویسید