محمد بختیاری

کلاب هاوس دارای مشکل امنیتی است

به گزارش فون‌آرنا، کلاب هاوس که در طول ماه‌‌های گذشته سروصدای زیادی به راه انداخته است، مشکل امنیتی دارد. اپلیکیشن این شبکه اجتماعی صوتی تنها برای آیفون عرضه شده است؛ اما تا مدتی دیگر برای اندروید هم عرضه خواهد شد. کلاب هاوس در حال‌ حاضر بیش از ۱۰ میلیون بار از اپ استور دانلود شده و حتی نظر مارک زاکر بزرگ مدیرعامل فیسبوک را جلب کرده است. گفته می‌شود فیسبوک هم قصد راه‌اندازی چنین سرویسی دارد.

مقاله‌ی مرتبط:

به‌تازگی مشخص شده است که کلاب هاوس مشکل امنیتی دارد و می‌تواند اطلاعات شخصی کاربران را به خطر بیندازد. کلاب هاوس اعلام کرده است که کاربران امکان ضبط صدا در این شبکه اجتماعی نخواهند داشت؛ اما هکرها توانسته‌اند راهی برای دسترسی به صدا در کلاب هاوس پیدا کنند. هفته گذشته فایل‌های صوتی کلاب هاوس روی وب‌سایت‌های مختلف قرار گرفته و موضوع جالب این است که اپلیکیشن چنین امکانی ندارد و در واقع چنین اتفاقی نباید رخ می‌داد.

این موضوع باعث تحقیقات بیشتر در مورد مشکلات امنیتی کلاب هاوس شد. محققان امنیت سایبری استنفورد مدتی پیش شماره آی‌دی تمام کاربران و شماره آی‌دی کلاس‌های آموزشی را منتشر کرده بودند. به نظر می‌رسد شماره آی‌دی کلاس‌ها ارتباط نزدیکی با پروفایل کاربران و شخصیت واقعی آن‌ها دارد.

تا این لحظه مشخص شده است که سرورهای کلاب هاوس در شانگهای قرار دارند و احتمال دارد دولت چین بتواند به اطلاعات کاربران و فایل‌های صوتی آن‌ها دسترسی داشته باشد.

پاسخی بنویسید