محمد بختیاری

ویندوز دیفندر در فهرست بهترین آنتی‌ویروس‌ها قرار گرفت

معمولاً قرارگیری نام مایکروسافت در فهرستی که مربوط‌به بهترین آنتی‌ویروس‌ها می‌شود، چندان مرسوم و مأنوس نبوده؛ اما طبق جدیدترین رده‌بندی‌ از آنتی‌ویروس‌ها، به‌نظر می‌رسد این قانون‌ نانوشته بالأخره درحال تغییر‌کردن است.

طبق گزارشی که سافت‌پدیا منتشر کرده، یک مؤسسه امنیتی مستقل به‌نام AV-Test بین ماه‌های مه و ژوئن ۲۰ محصول امنیتی با کاربری شخصی را مورد بررسی قرار داده و بهترین آن‌ها را ازحیث عملکرد فهرست کرده است. در این بررسی، تمامی محصولات روی تنظیمات پیش‌فرض قرار داشتند و هیچ تغییری در عملکردشان ایجاد نشده بود. 

در بررسی AV-Test فقط ۴ محصول توانستند نمره‌ی بالایی دریافت کنند و خود را در بالای فهرست جای دهند؛ نکته‌ی مهم در‌ این‌ رابطه، قرارگیری آنتی‌ویروس پیش‌فرض ویندوز ۱۰، یعنی ویندوز دفندر در بین ۴ رتبه‌ی نخستِ جدول بود. 

رده‌بندی آنتی‌ویروس‌ها

۳ آنتی‌ویروس دیگر نیز شامل F-Scure SAFE 17، Kaspersky Internet Security 19.0 و Norton Security 22.17 می‌شود. مهم‌ترین تفاوتی که بین دیگر آنتی‌ویروس‌های موجود در فهرست بالا و ویندوز دفندر وجود دارد، رایگان‌بودن محصول مایکروسافت و قرارگیری آن روی ویندوز 10 به‌صورت پیش‌فرض است؛ در‌حالی‌ که برای استفاده از امکانات کامل محصولات دیگر باید اشتراک خریداری کنید. 

مسلماً بازار آنتی‌ویروس، یکی از بازار‌های متنوع است که کاربران حق انتخاب گسترده‌ای در آن دارند. تقریباً اکثر محصولات امنیتی در این‌ زمینه، امکانات خوبی را دراختیار کاربر قرار می‌دهند؛ با‌ این‌ حال، مایکروسافت توانسته با تلاش‌های چندین‌ساله‌ی خود برای ایمن‌سازی هر چه‌ بیشتر ویندوز، ویندوز دفندر را با قابلیت‌های کارآمد درمیان بهترین‌های حوزه‌ی امنیتی قرار دهد.

بنابراین آن‌ دسته‌ از افرادی که به بهانه‌ی امنیت بیشتر، هنوز به نصب آنتی‌ویروس‌های ثانویه و اغلب سنگین روی کامپیوتر‌های ویندوزی روی می‌آورند، بهتر است درباره‌ی باور‌های قدیمی خود اندکی بازنگری به‌ خرج دهند. 

دیدگاه خود را در این‌ رابطه با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید. به‌نظر شما باتوجه‌به رشد ویندوز دفندر در حوزه‌ی امنیتی، همچنان نیازی به نصب آنتی‌ویروس‌های ثانویه وجود دارد؟

پاسخی بنویسید