محمد بختیاری

قابلیت ثبت درخواست برای تیک آبی توییتر تنها پس از یک هفته غیرفعال شد

یک هفته پس از فعال‌سازی مجدد قابلیت دریافت تاییدیه تیک آبی از توییتر، حالا این شبکه اجتماعی دوباره اعلام کرده که دیگر پذیرای درخواست‌ها نخواهد بود. البته این شرکت وعده داده که به‌زودی دوباره امکان ثبت درخواست را باز می‌کند ولی در حال حاضر اطلاعات بیشتری منتشر نکرده است.

توییتر هفته پیش پس از توقف چند ساله دوباره برنامه اعطای تاییدیه خود را راه‌اندازی کرد. این برنامه به کاربران اجازه می‌داد برای پروفایل خود از توییتر تاییدیه بگیرند. این شرکت گفته بود که شش گروه از کاربران واجد شرایط دریافت تاییدیه هستند:

  • دولت‌ها
  • شرکت‌ها، برندها و سازمان‌ها
  • خبرگزاری‌ها و خبرنگاران
  • حوزه سرگرمی
  • حوزه ورزش و گیم
  • فعالان و سایر چهره‌های تاثیرگذار

این شبکه اجتماعی گفته بود کاربران برای دریافت تاییدیه باید فعال، شاخص و قابل اعتماد باشند. با این حال، به نظر می‌رسد توییتر برای این حجم بالا از درخواست‌های تاییدیه آماده نبوده است. در نتیجه، حالا مجبور شده دوباره این برنامه را متوقف کند.

این شرکت امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما با سیلی از درخواست‌های تاییدیه مواجه شده‌ایم. بنابراین فعلا باید پذیرش درخواست‌های بیشتر را متوقف کنیم تا به بازبینی مواردی بپردازیم که تاکنون ثبت شده‌اند.» توییتر وعده داده که به‌زودی دوباره این برنامه را فعال می‌کند، اما هیچ تاریخ دقیقی برای بازگشایی آن اعلام نشده است.

توییتر دفعه قبلی در سال ۲۰۱۶ ثبت درخواست‌های جدید را متوقف کرد. این شرکت در چند وقت اخیر بسیار فعال‌تر شده و قابلیت‌های زیادی را به شبکه اجتماعی خود اضافه کرده است. پس از فعال‌سازی امکان توییتر Spaces که معادلی برای کلاب‌هاوس محسوب می‌شود، این شرکت دیروز از راه‌اندازی سرویس «توییتر بلو» خبر داد که با پرداخت هزینه ماهانه ۳ دلاری امکان دسترسی به قابلیت‌های ویژه‌ای مثل Undo یا «واگرد» را فراهم می‌کند.

این شرکت همچنین با قابلیتی موسوم به Tip Jar امکان حمایت مالی از طریق پروفایل کاربران را ارائه می‌کند.

پاسخی بنویسید