محمد بختیاری

جزئیات جدیدی از پشتیبانی واتس‌اپ از یک اکانت در چندین دستگاه منتشر شد

پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام از یک حساب در چندین دستگاه پشتیبانی می‌کنند، اما واتس‌اپ چنین قابلیتی ندارد و هنوز روی آن کار می‌کند. حالا اطلاعات جدیدی درباره پشتیبانی از یک شماره تلفن روی چندین دستگاه منتشر شده است.

سال گذشته میلادی گزارش‌هایی درباره پشتیبانی یک حساب واتس‌اپ از چندین دستگاه منتشر شد. چند روز پیش هم مشخص شد که این پیام‌رسان روی قابلیتی برای انتقال راحت‌تر تاریخچه گفتگوها میان دستگاه‌های اندرویدی و iOS کار می‌کند که از عرضه آن در آینده نزدیک خبر می‌داد.

حالا اطلاعات جدیدی منتشر شده که جزئیات بیشتری در اختیار ما قرار می‌دهد. طبق گزارشی جدید، در نسخه بتای v2.21.10.6 واتس‌اپ کاربران می‌توانند گفتگوهای خود را میان چندین دستگاه همگام‌سازی کنند. در حقیقت بجای اینکه نیازی به انتقال تاریخچه گفتگوها میان محصولات مختلف داشته باشید، با یکدیگر همگام‌سازی می‌شوند.

واتس‌اپ

با همگام‌سازی پیام‌ها، به آن‌ها روی هردو دستگاه دسترسی خواهید داشت و برای مثال می‌توانید گفتگوهای پین شده یا مورد علاقه‌تان را در هردوی آن‌ها ببینید. یکی از موارد جالب، حذف یک پیام خاص روی یک دستگاه و باقی ماندن آن روی دستگاه دیگر است، البته اگر آن را برای تمام دریافت‌کنندگان حذف کنید، روی گوشی دوم هم پاک می‌شود.

این قابلیت هنوز در حال توسعه است و حتی در دسترس کاربران نسخه بتا هم قرار نگرفته. با این وجود، اطلاعات اخیر نشان می‌دهد که به سرعت به عرضه چنین ویژگی نزدیک می‌شویم.

شاید تا پیش از پایان ۲۰۲۱ بتوانیم از یک حساب واتس‌اپ روی چندین گوشی هوشمند بطور همزمان استفاده کنیم تا تجربه کاربری مشابه اینستاگرام و فیسبوک مسنجر در اختیارمان قرار بگیرد.

در پایان بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که کاربران هم اکنون می‌توانند به یک حساب روی گوشی و کامپیوتر خود از طریق اپ دسکتاپ یا نسخه وب دسترسی داشته باشند، اما اکانت اصلی روی موبایل باید به اینترنت وصل باشد، رویه‌ای که در پیام‌رسانی مانند تلگرام وجود ندارد.

پاسخی بنویسید