محمد بختیاری

توییتر دوباره امکان ثبت درخواست برای دریافت تیک آبی را فعال کرد

توییتر کمتر از دو هفته پیش پس از وقفه‌ای چند ساله امکان ثبت درخواست برای دریافت تیک تاییدیه را فعال کرد. ولی شنبه گفته شد که این قابلیت مجددا متوقف می‌شود. حالا امروز اعلام شده که امکان ثبت درخواست تیک آبی توییتر دوباره در اختیار کاربران قرار گرفته است.

شرکت توییتر امروز با انتشار توییتی در پاسخ به خبر توقف موقت ثبت درخواست‌ها، ضمن عذرخواهی از وقفه‌ پیش‌ آمده اعلام کرد که حالا دوباره می‌توانید از این شبکه اجتماعی تیک آبی بگیرید. زمانی که این ویژگی دو هفته پیش فعال شد، توییتر وعده داده بود که پاسخ درخواست‌ها ظرف چند روز به دست کاربران می‌رسد، ولی هشدار داده بود که بسته به حجم درخواست‌های دریافتی این زمان ممکن است بیشتر طول بکشد.

اکنون مشخص نیست که در دور جدید ثبت درخواست‌ها شرایط زمان‌بندی مشابهی برای دریافت پاسخ در نظر گرفته شده یا دیرتر از قبل به درخواست‌ها جواب داده می‌شود. این شرکت هنوز به درخواست رسانه‌ها برای پاسخ به این سوال واکنشی نشان نداده است.

تیک آبی توییتر

در برنامه تاییدیه جدید توییتر افرادی که می‌خواهند برای دریافت تیک آبی اقدام کنند باید عضو یکی از شش دسته‌بندی زیر باشند:

  • دولت‌ها
  • شرکت‌ها، برندها و سازمان‌ها
  • خبرگزاری‌ها و خبرنگاران
  • حوزه سرگرمی
  • حوزه ورزش و گیم
  • فعالان و سایر چهره‌های تاثیرگذار

توییتر در چند وقت اخیر در حال توسعه قابلیت‌های این شبکه اجتماعی بوده و حالا به‌طور همزمان روی ویژگی‌های جدیدی از جمله واکنش به توییت‌ها با ایموجی کار می‌کند. این ویژگی شبیه سازوکاری است که هم‌اکنون در فیسبوک وجود دارد و اجازه می‌دهد علاوه بر لایک با چند حالت حسی دیگر به توییت‌ها واکنش نشان دهید.

این شبکه اجتماعی همچنین در حال کار روی سه برچسب جدید برای مقابله با نشر اطلاعات غلط است. این برچسب‌ها به کاربران کمک خواهند کرد تا در مواجهه با محتواهای نادرست، اطلاعات بیشتری کسب کنند. توییتر از امروز آزمایش تبلیغات تمام صفحه در بخش فلیت را هم آغاز کرده است.

پاسخی بنویسید