محمد بختیاری

تغییر مکان سرورهای HMD Global برای حفظ امنیت کاربران

«امنیت داده و حریم شخصی»؛ این عبارات در سال‌های اخیر به وفور به گوش می‌رسند و حتی پس از روی‌دادن اتفاقاتی همچون رسوایی فیسبوک و کمبریج آنالیتیکا، اتهامات جاسوسی هواوی و سایر رویدادهایی از این قبیل، اهمیت بیشتری نیز یافته‌اند. همان‌طور که احتمالا خبر دارید، گوشی اندروید بسته‌هایی از داده را به شرکت سازنده خود ارسال می‌کند و فهرست فعالیت‌های تلفن همراه شما و نمودارهای عملکرد آن را به‌صورت ناشناس دراختیار شرکت سازنده قرار می‌دهد.

مقاله‌های مرتبط:

اما حریم شخصی همان‌طور که از نامش پیدا است، اهمیت فراوانی دارد و حفظ منابع اطلاعات همیشه گزینه بهتری محسوب می‌شود. اچ‌ام‌دی گلوبال (HMD Global) قصد دارد تعهد خود نسبت‌به حفاظت از داده‌های کاربران را با انتقال داده‌های تمام جمع‌آوری‌شده به مکانی دیگر نشان دهد. اچ‌ام‌دی گلوبال با گوگل کلود (Google Cloud) و شرکت مشاوره‌ای CGI همکاری کرده و فرایند انتقال رکوردهای داده‌اش را به ناحیه گوگل کلود در هامینا از فنلاند آغاز کرده است. گفتنی است که این داده‌ها قبلا در سرورهای سرویس‌های وب آمازون در سنگاپور قرار داشتند.

نوکیا

تمام گوشی‌های نوکیا که به‌تازگی عرضه می‌شوند، داده‌هایشان را به سرورهای جدید خواهند فرستاد. آن‌ها درست مانند گوشی‌های قدیمی‌تر، وقتی که به‌روزرسانی اندروید Q را دریافت کنند، آپلود داده به مکان‌های جدید را آغاز خواهند کرد. اچ‌ام‌دی گلوبال متعهد شده است تا به‌روزرسانی‌های عمده را با سرعت هرچه تمام‌تر فراهم کند؛ بنابراین شاید شما اندروید ۱۰ را تا اواخر سال جاری میلادی روی گوشی نوکیای خود مشاهده کنید.

جوهو سارویکاس، مدیر ارشد تولید اچ‌ام‌دی گلوبال اظهار داشت:

گوگل کلود و CGI، به‌لطف همکاری‌های نزدیک قبلی با آن‌ها، از گزینه‌های بدیهی ما برای شراکت استراتژیک در فضای ابری بودند که امر یادشده این اطمینان را به ما می‌دهد تا فناوری پیشرو امنیت و تحلیل داده‌مان را در سطحی جهانی پیاده‌سازی کنیم. ما می‌خواهیم درباره جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات مربوط‌به فعالیت‌ دستگاه واضح و شفاف بمانیم و همچنین مطمئن شویم که مردم می‌دانند این اقدام چرا و چگونه تجربه استفاده از تلفن‌ همراه‌شان را بهبود می‌بخشد.

پاسخی بنویسید