محمد بختیاری

برای رفع باگ امنیتی جدید گوگل کروم، مرورگر خود را همین حالا به‌روزرسانی کنید

به‌دنبال کشف باگ امنیتی جدیدی در مرورگر گوگل کروم، گوگل به کاربران خود توصیه می‌کند مرورگر خود را به‌سرعت به‌روزرسانی کنند. در غیر این‌ صورت، هکرها می‌توانند از راه دور به سیستم کامپیوتری آن‌ها حمله کنند.

این آسیب‌پذیری دستگاه‌های ویندوز‌ و macOS و لینوکس را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد؛ ولی مشکلی برای گوشی‌های هوشمند با سیستم‌عامل اندروید و iOS ایجاد نخواهد کرد. هکرها می‌توانند از راه دور کدهای کروم را تهدید کنند و به‌راحتی و از راه دور روی سیستم هک‌شده بدافزار نصب کنند و داده‌های حساس کاربران را بدزدند و از سد سیستم‌های امنیتی عبور کنند.

مرورگر گوگل کروم / google chrome browser

مقاله‌های مرتبط:

با توجه به اینکه سیستم‌های کامپیوتری وابسته به بخش دولتی و شرکت‌های تجاری بزرگ حاوی داده‌های حساس و مهمی هستند، بیش از سایر کاربران درمعرض حمله‌ی هکری هستند. درعین‌حال، کاربران عادی نیز باید درباره‌ی به‌روزرسانی مرورگر خود و درامان‌ماندن از حمله‌ی هکری بیشتر دقت کنند.

مرورگر کروم به‌صورت خودکار به آخرین نسخه‌ به‌روزرسانی می‌شود؛ اما درصورتی‌که از به‌روزرسانی نسخه‌ی مرورگر خود مطمئن نیستید، در منو اصلی به قسمت Help بروید و About Chrome را باز کنید. کاربرانی که از نسخه‌های مرورگر قبل از نسخه‌ی 76.0.3809.132 استفاده می‌کنند، درمعرض حمله‌ی هکری قرار دارند. 

تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر استفاده‌ی هکرها از آسیب‌پذیری جدید گوگل کروم گزارش نشده است؛ اما اگر کاربران از نسخه‌ی به‌روزرسانی‌نشده‌ی مرورگر استفاده کنند، ممکن است هکرها بتوانند ازطریق مرورگر کدهای مرتبط را اجرا کنند. درنهایت، هکرها می‌توانند داده‌های حساس کاربران را ببینند، داده‌ها را حذف کنند یا تغییر دهند، نرم‌افزار جدید نصب یا حتی حساب کاربری جدیدی با اجازه‌ی ادمین ایجاد کنند. مرکز امنیت اینترنتی گوگل به کاربران توصیه کرده است برای جلوگیری از آسیب‌پذیری، مرورگر گوگل کروم را به‌سرعت به‌روزرسانی کنند.

پاسخی بنویسید