محمد بختیاری

بانک مرکزی: درگاه ramzepooya.com جعلی است

روابط‌عمومی بانک مرکزی در آستانه‌ی نزدیک‌شدن به مهلت مقرر دریافت رمز دوم پویا، با انتشار اطلاعیه‌ای درباره‌ی درگاه‌های جعلی، ازجمله درگاه ramzepooya.com هشدار داد و از مردم خواست مراقب پیامک‌ها و لینک‌های جعلی مندرج در آن باشند. همچنین در این اطلاعیه، نوشته شده است وب‌سایت بانک مرکزی cbi.ir است و هرگونه لینکی که مشتری را به صفحات ساختگی بانک مرکزی و سایر بانک‌ها هدایت کند، فیشینگ به‌همراه دارد؛ بنابراین، توجه به نشانی سایت هر بانک و مراجعه‌ی مستقیم به آن ضروری است.

پیش‌از‌این در آبان سال جاری، بانک مرکزی به شبکه‌ی بانکی کشور اعلام کرده بود از ابتدای دی امسال رمز ایستا باید کنار گذاشته و برای تمامی خریدهای اینترنتی از رمز دوم پویا یا یک‌بارمصرف استفاده شود. به‌نظر می‌رسد با نزدیک‌شدن به مهلت مقرر دریافت رمز دوم پویا، یعنی ابتدای دی، تعداد سوءاستفاده‌کنندگانی بیشتر می‌شود که با هدایت کاربران به صفحات فیشینگ اطلاعات بانکی آن‌ها را سرقت می‌کنند.

به‌منظور جلوگیری از سرقت اطلاعات بانکی، بهترین و امن‌ترین روش برای فعال‌سازی رمز دوم پویا مراجعه به وب‌سایت بانک مدنظر یا شعبه‌ی آن است. بانک مرکزی درپایان از کاربران خواسته است اخبار و اطلاعات رمز پويا را صرفا از وب‌سايت اين بانک يا بانک‌ها و مؤسسه‌های اعتباری دريافت و از ارائه‌ی اطلاعات كارت خود برای فعال‌سازی رمز پويا جدا خودداری کنند. ناگفته نماند در وب‌سایت بانک مرکزی عملیات فعال‌سازی رمز پویا انجام نمی‌شود.

پاسخی بنویسید