محمد بختیاری

آپدیت Nokia 9 PureView امنیت حسگر اثر انگشت آن را کاهش می‌دهد

از همان ابتدا، حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر Nokia 9 PureView به اندازه کافی قابل‌اعتماد نبود؛ بنابراین HMD Global درحال عرضه‌ی به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای حل این مشکل است. بعضی از کاربران اکنون این به‌روزرسانی را نصب کرده‌اند؛ اما آن‌طور که معلوم است، برای امنیت اسکنر اثر انگشت مشکل ایجاد کرده است.

ما درحال عرضه یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای نوکیا 9 پیور ویو هستیم. لطفاً برای تجربه بهتر، اثر انگشت خود را دوباره ثبت کنید. اگرچه این به‌روزرسانی برای شما نمایان شده، اما اکنون در اکثر مارکت‌ها نیز در‌دسترس است. #nokia9pureview

۱۹ آوریل ۲۰۱۹ (Juho Sarvikas) (@sarvikas)-

به نظر می‌رسد که این به‌روزرسانی عملکرد حسگر اثر انگشت را بهبود بخشیده است؛ اما بعضی از کاربران پس از نصب آن متوجه شدند که می‌توانند به وسیله یک انگشت ثبت نشده و حتی اشیائی مانند جعبه آدامس قفل گوشی خود را باز کنند.

این مشکل احتمالاً به‌دلیل اعمال تغییرات کوچک در الگوریتم تشخیص اثر انگشت است و اکنون در مواجهه با شرایط خاص با دقت پایین تری اسکن را انجام می‌دهد.

به نظر می‌رسد که برای حل مشکل در اسکن اثر انگشت گوشی نوکیا 9 پیور ویو به‌روزرسانی دیگری نیاز باشد. پس گوش‌به‌زنگ باشید و اگر به‌روزرسانی فعلی را هنوز نصب نکرده‌اید، دست نگه دارید.

پاسخی بنویسید