محمد بختیاری

آمازون کارمندی که ایمیل کاربران را افشا کرده بود، اخراج کرد

بر اساس گزارشی در مجله وال‌استریت، در ماه سپتامبر (شهریور)،‌ یکی از فروشندگان سایت آمازون، به کارمندان این شرکت رشوه داده‌ تا نظرات منفی در مورد محصولات را حذف کنند یا اطلاعات کاربران مانند ایمیل و اطلاعات فروش را در اختیار وی قرار دهند. بر اساس گزارشات اخیر، آمازون حداقل یک کارمند خود را اخراج کرده‌ است.

این کارمند، آدرس ایمیل کاربران را به یکی از فروشندگان در سایت آمازون تحویل داده است. آمازون این خبر را تایید کرده‌ است. آمازون گفته است کارمندی را که مرتکب چنین حادثه‌ای شده، اخراج کرده‌ و به‌دنبال پیگیری قضایی این واقعه است. همچنین، آمازون کاربرانی را که آدرس ایمیلشان افشا شده، از این واقعه مطلع کرده و پس از آن نیز هیچ آدرس ایمیلی افشا نشده است.

آمازون

بررسی ایمیلی که از طرف Amazon به یکی از کاربران آسیب‌دیده فرستاده شده، نشان می‌دهد که آمازون علاوه‌بر اخراج کارمند خاطی، شرکتی را که به آن کارمند رشوه داده را نیز از ادامه‌ی فعالیت در آمازون محروم کرده‌؛. البته، آمازون اطلاعات این شرکت را افشا نکرده‌ است.

شرکت خاطی رشوه‌دهنده از واسطه‌هایی برای ارتباط گرفتن با کارمندان آمازون استفاده کرده است. هدف این شرکت،‌ دستیابی به اطلاعاتی برای برتری یافتن بر رقبا بوده‌ است. آمازون اعلام کرده‌ که پس از انجام بررسی‌هایی، سیستمی را برای محدود کردن دسترسی کارمندان به اطلاعات، به کار گرفته است.

پاسخی بنویسید